• Tekstowa podstrona

• W roku szkolnym 2022/2023 w Szkole Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Kosowie Lackim, na zajęciach Koła Przedsiębiorczości prowadzonych przez panią Monikę Denisiuk-Świstek, realizowany był „Projekt z ZUS”.

Przedsięwzięcie te uczy młodzież, by być wzajemnie odpowiedzialnym wobec osób, które przynależą do innych pokoleń, ubezpieczać się w czasie aktywności zawodowej i indywidualnie dbać o swoją emerytalną przyszłość. Wszystko po to, aby systematyczne budować świadomość młodego pokolenia o tym jak ważne są ubezpieczenia społeczne.

Program realizowany był metodami aktywizującymi. Jedną z nich jest projekt edukacyjny, dzięki któremu uczeń nabywa kompetencji społecznych, takich jak komunikacja i współpraca w grupie. Metoda projektu rozwija u uczniów przedsiębiorczość i kreatywność.

Kosowska młodzież wzięła udział w konkursie na najlepsze prace wyjaśniające, dlaczego ubezpieczenia społeczne są ważne. Konkursowe zadanie nie było łatwe. Polegało na wykonaniu plakatu, komiksu lub nagraniu filmu. W etapie wojewódzkim nasi uczniowie zdobyli dyplomy uznania.

Oliwier Gawłoski (klasa 8c) – kategoria film,

Julita Kurowicka (8a) i Weronika Karendys (8a) – plakat,

Lena Karandys (8a) – kolaż.

Serdecznie gratulujemy!