• Laboratorium audio-video

• 12.02.2024 22:20
        • 26 września obchodzony był Europejski Dzień Języków Obcych również w naszej szkole. Na zajęciach języka angielskiego i rosyjskiego uczniowie prowadzili  pogadanki, na temat korzyści wynikających z nauki języków obcych oraz przygotowywali elementy dekoracyjne gazetki z okazji tego dnia. Następnie uczniowie kl. VIII na lekcji języka rosyjskiego zapoznali się z obsługą aparatu fotograficznego oraz samodzielnie zmontowali elementy oświetlenia, aby wykonać zdjęcia uwieczniające pracę nad przygotowaniem gazetki z okazji Dnia Języków Obcych.

Krystyna Górska

• Zmiana stanów - wyjątkowa lekcja fizyki w okularach VR

• 12.01.2024 14:51
        • Dzięki projektowi „Laboratoria Przyszłości” Szkoła Podstawowa im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego wyposażona jest w najnowocześniejsze pomoce dydaktyczne. Do dyspozycji mamy, między innymi, aż 16 okularów VR.

Okulary VR to urządzenia, które pozwalają użytkownikowi na doświadczenie wirtualnej rzeczywistości. Wirtualna rzeczywistość to technologia, która tworzy symulowane środowisko, w którym użytkownik może się poruszać i interakcjonować z wirtualnymi obiektami. Okulary VR działają poprzez wyświetlanie obrazu na dwóch wyświetlaczach, które są umieszczone blisko oczu użytkownika, aby stworzyć wrażenie trójwymiarowości. Okulary VR mogą być używane do różnych celów, takich jak rozrywka, edukacja, biznes, medycyna i wiele innych.

Okulary VR zostały wykorzystane na lekcji fizyki przy temacie: Powtórzenie wiadomości z działu „Cząsteczkowa budowa ciał”. Korzystając z aplikacji ClassVR uczniowie, w okularach, mieli możliwość obejrzenia sceny „Zmiana stanów”. Pozwala ona odkrywać środowisko, które może zmieniać temperaturę przedmiotów, takich jak lody, kostki lodu, napoje i powietrze. Modele cząstek w obiektach mogą modelować rozmieszczenie cząstek w ciałach stałych, cieczach i gazach, ale co ważne, obserwować jak ich rozmieszczenie może się zmieniać, gdy tracą lub zyskują energię cieplną, prowadząc do zmiany stanu skupienia.

Były to bardzo interesujące i ciekawe zajęcia. Uczniowie z wielkim entuzjazmem korzystali z okularów VR i uczyli się fizyki.

• Zajęcia z fizyki z zestawem lamp

• 20.10.2023 13:16
        • 12 października 2023 r. uczniowie z klay 8 najpierw samodzielnie złożyli zestaw oświetleniowy, a później  wspólnie zastanawialiśmy się nad zjawiskiem zamiany energii cieplnej w pracę.
        • Zajęcia z drukarką 3D

• 20.10.2023 13:12
        • 10 października 2023 r. na zajęciach chemii uczniowie klasy 7b wykorzystując drukarkę 3D wydrukowali atomy wybranych przez siebie pierwiastków chemicznych.
          Zajęcia bardzo się uczniom podobały.