• PODSUMOWANIE PROJEKTU ERASMUS+

26.02.2024

Program Erasmus+ to niepowtarzalna możliwość rozwinięcia swoich umiejętności, zdobycia nowych doświadczeń oraz poszerzenia horyzontów kulturowych.

6 lutego odbyło się w naszej szkole uroczyste podsumowanie projektu Erasmus+.

Zaproszenie na uroczystość przyjęli: Senator Waldemar Kraska, przedstawiciele gminy Kosów Lacki na czele z Burmistrzem Janem Słomiakiem, uczestnicy wyjazdu oraz uczniowie i nauczyciele szkoły.

Pani dyrektor Agnieszka Ajdys, po powitaniu przybyłych gości, przedstawiła krótkie sprawozdanie z pobytu nauczycieli i uczniów w Grecji oraz gorąco podziękowała wszystkim zaangażowanym za trud włożony w przygotowania i realizację projektu.

Zaproszeni goście mieli okazję wysłuchać relacji uczniów biorących udział w wyjeździe, zobaczyć fotorelację z pobytu, obejrzeć prace wykonane w Grecji oraz uczestniczyć w pokazie mody ekologicznej. Zwieńczeniem spotkanie były greckie tańce i degustacja specjałów tamtejszej kuchni. Uczestnikom wręczono pamiątkowe certyfikaty potwierdzające udział w projekcie.

Podczas pobytu w miejscowości Platamonas w Grecji nasza młodzież mogła wziąć udział w różnorodnych zajęciach. Była to nie tylko szansa na pogłębienie wiedzy, ale także możliwość zapoznania się z inną kulturą. Jednym z największych wyzwań było porozumiewanie się w języku obcym. Jednak dzięki częstemu kontaktowi z lokalną społecznością, uczniowie naszej szkoły poczuli się pewniej w posługiwaniu się językiem angielskim.

Erasmus to nie tylko nauka, ale również fascynująca podróż przez kulturę danego kraju. To niezapomniane doświadczenie. To nie tylko program wymiany uczniowskiej, ale często przygoda życia, która kształtuje nie tylko umysł, ale także serce.

• Dzień Kota

20.02.2024

16 lutego obchodziliśmy Dzień Kota. Szczególnie dużo radości sprawiło to świętowanie uczniom klas 1-3, jednak nie brakowało również zaangażowanych uczniów z klas starszych.

• Wycieczka do Siedlec

20.02.2024

W dniu 19.02.2024 r. odbyła się wycieczka do Siedlec. Udział w niej, wzięli uczniowie klas VIIa  i VIII wraz z wychowawczyniami p. Krystyną Górską i p. Małgorzatą Łach oraz p. Agnieszką Winnicką. Pierwszym, integracyjnym punktem wyjazdu był Park Trampolin "Jumpout", gdzie młodzież miło i bardzo aktywnie spędziła czas. Podczas wizyty w Katolickim Radiu Podlasie uczniowie zapoznali się z kulisami pracy prezenterów radiowych. Wzięli także udział w nagraniu radiowym. Następnie grupa udała się do Katedry Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny na krótką, indywidualną modlitwę. Kolejnym punktem wycieczki był posiłek w McDonald's. Po czym zmęczeni, ale zadowoleni uczniowie, w godzinach popołudniowych, wrócili do Kosowa Lackiego.

Krystyna Górska

• Dzień Kuchni Francuskiej

20.02.2024

W piątek 16.02.2024 r. uczniowie klas drugich i trzecich poznawali smaki kuchni francuskiej w ramach Innowacji Pedagogicznej pt. " Kuchenne Rewelacje".

Uczniowie  przygotowali  zapiekanki i dzięki wspaniałym paniom kucharkom, które czuwały nad procesem pieczenia, dzieci mogły spożywać smakowite i zdrowe drugie śniadanie. We wspaniały świat smaków wprowadziły ich wychowawczynie panie E. Dybowska, B. Kostrzewska, H. Ratyńska i E. Mateusiak.

• Choinka szkolna

12.02.2024

W środę 07.02.2024 r. odbyła się dyskoteka choinkowa. Uczniowie świetnie bawili się przy muzyce zapewnionej przez Bartka, Miłosza i Kubę. Oprócz zabawy tanecznej miały również miejsce gry i konkurencje przygotowane przez p. Iwonę Wyszomierską. Samorząd Uczniowski zorganizował konkursy z nagrodami. Dzieci z klas 1-3 zaprezentowały się w pięknych przebraniach, zaś uczniowie klas 4-8 wybrali Króla i Królową - zostali nimi Jakub i Wiktoria. Pozostało nam wiele miłych wspomnień z tego wieczoru!

• DOŚWIADCZENIA I OBSERWACJE PODCZAS ZAJĘĆ KOŁA BIOLOGICZNEGO

07.02.2024

Czas na małe podsumowanie pracy Koła biologicznego. Co jeszcze udało się nam wspólnie zrealizować od początku roku szkolnego?

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA GALERII ZDJĘĆ

- Uczennice klasy 5a, Julia, Nikola, Natalia, Julia i Nikola, przygotowały według „własnego przepisu” bańki mydlane, które odbijały się od ręki.

- Uczniowie klasy 5b, Kuba i Dominik, pracując zgodnie z dokładnie sporządzonym przepisem i instrukcją pokazali, jak można umieścić bakę mydlaną w innej bańce.

- Małgosia z klasy 5b przygotowała z mąki ziemniaczanej i wody ciecz nienewtonowską oraz przy okazji świetną zabawę dla wszystkich uczestników zajęć.

- Kacper z klasy 5b wykonał model wulkanu oraz wykorzystując ocet, sodę i barwnik spożywczy przygotował pokaz „wybuchu wulkanu”.

- Obserwowaliśmy wydzielanie się pęcherzyków gazu powstającego w procesie fotosyntezy u moczarki kanadyjskiej.

- Wykrywaliśmy skrobię w produktach spożywczych z wykorzystaniem jodyny oraz tłuszcze w nasionach różnych roślin.

Przed nami w najbliższych miesiącach jeszcze wiele ciekawych, wyjątkowych, pełnych niespodzianek zajęć.