31.07.2023

DRODZY RODZICE,

kupując podręcznik i zeszyt ćwiczeń do religii proszę zwrócić uwagę na nr dopuszczenia AZ-13-01/18-KI/22 (ten jest właściwy).

27.07.2023

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Kosowie Lackim informuje, że z dotacji zostaną zakupione zeszyty ćwiczeń do:

kl. IV -  matematyki, języka polskiego, języka angielskiego i historii

kl. V-VI  – języka polskiego, geografii, języka angielskiego, matematyki

kl. VII -VIII– j. polskiego, j. angielskiego, j. rosyjskiego, chemii

We własnym zakresie rodzice kupują ćwiczenia do:

kl. VII  – geografia „Planeta Nowa NEON”

kl. VIII – geografia „Planeta Nowa”

• Ziołowa ścieżka edukacyjna

27.07.2023

26 lipca 2023 r., w Szkole Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Kosowie Lackim, odbyły się warsztaty w ramach operacji "Ziołowa ścieżka edukacyjna - urządzenie ogrodów ziołowych w powiecie łosickim, siedleckim, sokołowskim". W warszatatach składająch się z dwóch części - teoretycznej i praktycznej uczestniczyli uczniowie naszej szkoły, strażacy z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, pracownicy szkoły, CUW. Uczestnicy po szkoleniu teoretycznym na temat ziół (sadzenia, pielęgnacji, zbierania i zastosowania) wykorzystali zdobytą wiedzę w praktyce i stworzyli ziołową ścieżkę edukacyjną. Ścieżka znajduje się przed budynkiem Szkoły Podstawowej. Dziękujemy wszystkim uczestnikom warsztatów za  liczne przybycie oraz za owocną pracę.

Operacja współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Realizatorem operacji jest ,,Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania – Tygiel Doliny Bugu”.

26.07.2023

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Kosowie Lackim informuje, że  podręczniki i zeszyty ćwiczeń do religii Rodzice kupują we włanym zakresie zgodnie z poniższym wykazem:

• „Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię ….” 2023 rok Mikołaja Kopernika

20.07.2023

Senat RP przyjął jednogłośnie uchwałę ustanawiającą 2023 Rokiem Mikołaja Kopernika. Datę powiązano z rocznicą pięćset pięćdziesiątych urodzin i czterysta osiemdziesiątą rocznicą śmierci Mikołaja Kopernika.

13 czerwca 2023 r. odbył się apel poświęcony Mikołajowi Kopernikowi. Młodzież z klas 4b i 3a w słowno-muzycznym przedstawieniu przybliżyła postać uczonego.

Mikołaj Kopernik urodził się 19 lutego 1473 r. w Toruniu, w rodzinie kupieckiej. Był polskim prawnikiem, urzędnikiem, dyplomatą, lekarzem, niższym duchownym katolickim, doktorem prawa kanonicznego, zajmującym się również astronomią i astrologią, matematyką, ekonomią, strategią wojskową, kartografią i filologią. Kopernik jest najbardziej znany jako astronom. Jego najsłynniejszym dziełem było „De revolutionibus orbium coelestium”, gdzie przedstawił założenia heliocentrycznej budowy Układu Słonecznego, co doprowadziło do tzw. przewrotu kopernikańskiego.

Podczas apelu ogłoszono wyniki konkursów:

• plastycznego „Portret Mikołaja Kopernika” dla kl. 1-4

1. Szymon Nasiłowski kl. 1b

2. Julia Rzeszotek kl. 3a

3. Paulina Olopiak 4b

• na najciekawszą prezentację multimedialną dla kl. 5-8

1. Karol Choiński kl. 8c

2. Weronika Karendys kl. 8a

3. Michał Szymański kl. 8a

Pani dyrektor Agnieszka Ajdys wręczyła zwycięzcom nagrody rzeczowe wraz z dyplomami. Popularyzacja postaci Mikołaja Kopernika jest bardzo ważna. Nie tylko dokonał on jednego z najważniejszych odkryć w historii ludzkości, ale zapoczątkował również rewolucję naukową, która zmieniła postrzeganie świata.

A. Kryczka, E. Ratyńska, B. Choińska, M. Denisiuk-Świstek