Laureaci i uczestnicy konkursu na strój ekologiczny z opiekunką Koła Małego Artysty.
Podsumowanie konkursów SKO
25.06.2021W mijającym roku szkolnym zorganizowaliśmy konkurs plastyczny "O Złotej Kaczce" dla kas I-II. Oto nagrodzeni uczniowie:
Piotr Szymańczuk – I miejsce
Józef Kosowski – II miejsce
Dominik Domagała – III miejsceW klasach III dzieci pisały dyktando SKO. Najlepiej napisali je:
Adrian Pietrak i Gabriela Pankiewicz – I miejsce
Maria Siemieniuk i Julia Markiewicz – II miejsce
Łucja Szymańczuk – III miejsceWyłoniliśmy też najbardziej systematycznie oszczędzające dzieci – Mistrzem Oszczędzania została Michalina Kotowska z klasy IIIb i Lena Siwek z klasy Ib.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do brania udziału w konkursach i wszystkich przedsięwzięciach podejmowanych przez SKO w przyszłym roku szkolnym.
Opiekunowie SKO
Projekt "Zielono mi"
23.06.2021"Zielono mi" to tytuł cyklu zajęć o tematyce ekologiczno-przyrodniczej, które odbyły się w klasie 3b. Podczas ich realizacji zapoznaliśmy się z ważnymi aspektami dotyczącymi ochrony środowiska. Staraliśmy się odpowiedzieć na ważne pytania. Zrobiliśmy serię plakatów będących odpowiedzią na niektóre z nich. Oto one.
Więcej zdjęć w galerii.
ZAPROSZENIE
21.06.2021Szkoła Podstawowa im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Kosowie Lackim,
Wydział Katechezy
i Szkolnictwa Katolickiego w Drohiczynie,
Fundacja MATER
serdecznie zapraszają uczniów szkół podstawowych
z terenu Diecezji Drohiczyńskiej do udziału
w III Edycji Diecezjalnego Konkursu
„Wartościowe opowieści.
Rodzina moją pierwszą szkołą miłości”.
Termin nadsyłania prac upływa 29 października 2021 r.
Szkolenie z zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej
21.06.2021Druhowie z OSP Kosów Lacki: Anna Pawlicka i Jakub Moch przeprowadzili w klasach czwartych Szkoły Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego lekcję z zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Podczas spotkania uczniowie zapoznani zostali z podstawami wiedzy teoretycznej z udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Chętnie wykorzystali pozyskaną wiedzę w praktyce z fantomem, na którym mogli przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową.
Uczniowie dowiedzieli się jak niewiele czasami trzeba zrobić, aby uratować życie.
Bardzo dziękujemy druhom strażakom.
Małgorzata Wojtczuk
Warsztaty z programowania i robotyki
21.06.2021W Szkole Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Kosowie Lackim odbyły się warsztaty z programowania i robotyki dla klasy 1a prowadzone przez uczniów z Koła Przedsiębiorczości z opiekunem, szkolnym koordynatorem projektu „Mali Wielcy Naukowcy” p. Moniką Denisiuk- Świstek. Zdobyty grant w ogólnopolskim konkursu „TO(działa)MY!” – projekt edukacyjno-społeczny UNICEF Polska i Fundacji Santander Bank Polska” pozwolił na zakup pięciu tabletów, do których p. dyrektor Agnieszka Ajdys zakupiła pięć interaktywnych robotów.
Dzień Harrego Pottera
21.06.202115 czerwca w naszej klasie moje przyjaciółki Weronika i Natalia zorganizowały dzień Harrego Pottera. Losowaliśmy dom, do którego będziemy należeć i przypisane nam imiona bohaterów książki. Dziewczyny opowiadały nam o postaciach serii i przygodach z kolejnych części. Na lekcji w-f graliśmy w Quidditcha, robiliśmy pamiątkowe zdjęcia. Odwiedziliśmy szkolną bibliotekę i przynieśliśmy do klasy kilka tomów książek Harrego Pottera. Na koniec zabawy Weronika i Natalia rozdały wszystkim własnoręcznie robione krawaty w kolorze domu, do którego należeliśmy i znak peronu 9 3/4. Udał się dzień koleżankom. Naszym zdaniem był fantastyczny, szczególnie mi się podobał. Nauczyliśmy się tego jak odróżniać fikcję literacką od rzeczywistości. To była dla nas świetna okazja, by dowiedzieć się czegoś nowego o świecie realnym i świecie fantazji. Takie wyprawy do krainy baśni wzbogacają naszą wyobraźnię.
Wiktoria Tararuj klasa III b
Z życia Klubu Ortograffiti
14.06.2021Klubowicze z klasy 1b zakończyli właśnie projekt „Alfabet sensoryczny”. Pracowaliśmy wytrwale cały rok stacjonarnie i zdalnie. Ostatni projekt udało nam się zrobić w szkole. Uczniowie stworzyli prace plastyczne przedstawiające litery alfabetu. Technika prac była dowolna. Projekt obejmował jedną godzinę lekcyjną. Praca plastyczna w formie tworzenia przestrzennej litery to jeden z ciekawych do wdrożenia projektów, świetnie sprawdzający się wśród uczniów, którzy dopiero uczą się poprawnie pisać i czytać. Przyjaciele Bratka mogli poznać litery w sposób wielozmysłowy, zaprojektować je według własnego pomysłu. Zajęcia składały się z zajęć wprowadzających polegających na odpowiednim przygotowaniu dłoni i palców oraz zajęć właściwych. Po rozgrzaniu dłoni, uczniowie zaprojektowali literki 3D. Zajęcia właściwe poprzedzone były odpowiednim przygotowaniem dłoni i palców.
Jolanta Dudek
Zakończenie projektu ,,KOD DO PRZYSZŁOŚCI”
09.06.2021Za względu na pandemię koronawirusa dopiero w maju i w czerwcu odbyły się zajęcia podsumowujące projekt "KOD DO PRZYSZŁOŚCI". Poprowadzili je zdalnie profesjonalni trenerzy – pan Przemysław i pan Janusz. Organizatorem projektu była Fundacja Rozwoju Edukacji Elektronicznej. W projekcie łącznie wzięło udział 123 uczniów oraz 10 nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej. Dzięki udziałowi w programie uczniowie i nauczyciele podnieśli swoje kompetencje w zakresie wykorzystania nowoczesnych technologii.
Beata Choińska
KOD DO PRZYSZŁOŚCI
08.06.2021Klasa II A w roku szkolnym 2020/2021 realizowała projekt „Kod do przyszłości” działając w porozumieniu z Fundacją Rozwoju Edukacji Elektronicznej FREE z Warszawy kierowaną przez prof. ALK dr hab. Przemysława Polańskiego.
Celem prowadzonych przeze mnie zajęć (częściowo ze wsparciem trenera) było doskonalenie kompetencji cyfrowych uczniów z klas młodszych.
W trakcie zajęć pozalekcyjnych uczniowie poznali podstawy programowaniaw Scratch JR, Schratch oraz Lego WeDo.
Projekt był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Funduszy Europejskich Polska Cyfrowa.
Warto było poświęcić czas na zainteresowanie uczniów opanowaniem nowych technologii informatycznych, a radość z każdego odniesionego sukcesu ilustrują zdjęcia.
Marzena Marchel
Dzień Profilaktyki
01.06.2021W bieżącym roku szkolnym 1 czerwca, czyli w Dniu Dziecka w naszej szkole obchodzony był Dzień Profilaktyki. Hasło przewodnie to „O zdrowie dbamy, bo jedno je mamy”.
W tym dniu w klasach przeprowadzone zostały pogadanki o zdrowiu oraz spotkania z trenerem personalnym W. Borkowskim. Wystawiona była również gazetka informująca o dobrych praktykach związanych ze zdrowiem. Uczniowie klasy VIIC pod opieką p. Marioli Zakrzewskiej i p. Jolanty Dudek przygotowali przedstawienie profilaktyczne, w którym naświetlili problemy ze zdrowiem, z którymi przychodzi nam się mierzyć na co dzień w dobie pandemii i nie tylko.
Archiwum Aktualności