• Szkolenie z zasad udzielania pierwszej pomocy

16.01.2023

W dniu  10.01.2023r.  druhowie z OSP Kosów Lacki: Anna Szajko, Karol Grono, Michał Poniatowski  i Jan Pawlicki przeprowadzili w klasach czwartych szkolenie z zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Podczas spotkania uczniowie zapoznani zostali z podstawami wiedzy teoretycznej z udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Chętnie wykorzystali pozyskaną wiedzę w praktyce z fantomem, na którym mogli przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową.

Uczniowie dowiedzieli się jak niewiele czasami trzeba zrobić, aby uratować życie. Na koniec spotkania uczniowie otrzymali od druhów kamizelki odblaskowe, które mogą uratować życie. To ważne zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, gdy wcześnie zapadający zmrok powoduje, że piesi na drodze są mało widoczni dla kierujących.

Bardzo dziękujemy druhom strażakom.

Małgorzata Wojtczuk

• Konkurs czytelniczo - plastyczny pt. "Ilustracja do wierszy Juliana Tuwima"

10.01.2023

W grudniu biblioteka szkolna zorganizowała konkurs czytelniczo - plastyczny pt. "Ilustracje do wierszy Juliana Tuwima". Zadaniem uczestników było wykonanie ilustracji  wybranego wiersza poety. W wydarzeniu udział wzięli uczniowie klas II. Przed realizacją zadania dzieci zapoznały się z historią dzieciństwa Juliana Tuwima przedstawionej w utworze Agnieszki Frączek pt. " Rany Julek! O tym jak Julian Tuwim został poetą" Następnie z wierszami           dla dzieci poety. Komisja konkursowa nagrodziła i wyróżniła następujące prace:

I miejsce - Kinga Składanowska kl. IIa

II miejsce - Mateusz Jakubaszek kl. IIa

III miejsce Dawid Uziębło kl. IIa

Wyróżnienie: Wiktoria Adamska IIa, Gabriela Rakowska kl. IIa, Weronika Rybak kl, IIa

Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Laureaci konkursu otrzymają nagrody książkowe zakupione ze środków otrzymanych z tego Programu.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025

• Konkurs czytelniczo - plastyczny pt. "Jestem ilustratorem książek dla dzieci"

10.01.2023

W listopadzie, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, biblioteka szkolna zorganizowała konkurs czytelniczo - plastyczny pt. "Jestem ilustratorem książek dla dzieci". Zadaniem uczestników było wykonanie ilustracji do ulubionej książki z biblioteki szkolnej i zaprezentowanie jej koleżankom  i kolegom. W wydarzeniu udział wzięli uczniowie   klas III. Komisja konkursowa nagrodziła i wyróżniła następujące prace:

I miejsce - Anna Młyńska kl. IIIb

II miejsce - Julia Rzeszotek kl. IIIa

III miejsce - Bartłomiej Wierzbicki kl. IIIa

Wyróżnienie: Szymon Adamczyk kl. IIIa i Marek Żochowski kl. IIIa

Laureaci konkursu otrzymają nagrody książkowe zakupione ze środków otrzymanych z Narodowego Programu  Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

• Konkurs na zakładkę do książki

10.01.2023

W październiku w naszej szkole odbył się konkurs  na najciekawszą zakładkę do książki.  Wydarzenie skierowane było do uczniów klas I. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań czytelniczych, uświadomienie konieczności szanowania książek, rozwijanie wyobraźni plastyczno-technicznej oraz wrażliwości estetycznej. Zadaniem dzieci było wykonanie zakładki do książki dowolną płaską techniką. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Powstało wiele pomysłowych i oryginalnych zakładek. Komisja konkursowa nagrodziła i wyróżniła następujące prace:

I miejsce - Nikodem Marciniak kl. Ia

II miejsce - ex aequo Dawid Ochlik-Wojtkowski kl.Ia

Bartosz Stepnowski kl.Ia

III miejsce -ex aequo  Lena Kozanka kl.Ia

Oliwia Młńska kl.Ia

Wyróżnienie: Błażej Sudoł kl. Ia, Alicja Pietrak kl. Ia, Szymon Stefaniak kl. Ia

Konkurs został zorganizowany w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Laureaci konkursu otrzymają nagrody książkowe zakupione ze środków otrzymanych z tego Programu.

• RAZEM NA ŚWIĘTA

01.01.2023

Po raz kolejny Szkolny Klub Wolontariatu przeprowadził w Szkole Podstawowej w Kosowie Lackim akcję „Razem na Święta”. Wolontariusze pod kierunkiem nauczycieli przygotowali upominki bożonarodzeniowe. Wzorem lat ubiegłych opiekunowie SKW odwiedzili najbardziej potrzebujących mieszkańców naszej gminy, wręczyli im paczki świąteczne oraz złożyli życzenia w imieniu społeczności szkolnej.

SKŁADAMY PODZIĘKOWANIA WSZYSTKIM, KTÓRZY WŁĄCZYLI SIĘ W TĘ PIĘKNĄ AKCJĘ!

DZIĘKI WAM WIELE OSÓB OTRZYMAŁO ŚWIĄTECZNY PODARUNEK.

Agnieszka Winnicka i Anna Kryczka – opiekunowie SKW