• Walentynki

            22.02.2023

            W piątek 10 lutego Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole Walentynki. Uśmiechnięci "listonosze" doręczali pocztę walentynkową, na przerwach z głośników płynęła muzyka, ubrani na czerwono i różowo radośnie świętowaliśmy w romantycznej atmosferze.

            Irena Rytel

            Uczniowie przebywający w świetlicy szkolnej postanowili Walentynki uczcić w nieco inny sposób i zrobić coś, co wywoła uśmiech i pozwoli miło spędzić obdarowanym ten wyjątkowy dzień. I tak oto, przyłączyliśmy się do akcji „Walentynka dla Seniora” ogłoszonej przez grupę Rotaract Giżycko. Wychowankowie przygotowali piękne kartki oraz samodzielnie uzupełnili je życzeniami. Kartki trafiły do podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Giżycku.

            Beata Choińska

          • FERIE ZIMOWE BEZPIECZNE I ZDROWE

            14.02.2023

            Hasło tytułowe towarzyszyło uczniom klas 1-3 w ostatnim tygodniu przed feriami zimowymi. Podczas zajęć dzieci obejrzały filmy instruktarzowe, zapoznały się z zasadami bezpiecznego korzystania z lodowisk, stoków narciarskich, a także z innych  zimowych atrakcji. Dowiedziały się jak postępować w razie zagrożenia na drodze i co robić żeby być bezpiecznym podczas zabaw na śniegu. Swoje spostrzeżenia przekazały w formie kolorowych  plakatów tematycznych, które zawisły na korytarzu szkolnym.

            Hanna Ratyńska

          • PAMIĘTAJMY O POWSTAŃCACH WARSZAWSKICH

            09.02.2023

            We wtorek, 07.02.2023r. odbył się uroczysty apel, podsumowujący nasz udział w realizacji ogólnopolskiej akcji BohaterOn w Twojej Szkole 2022. Podczas uroczystości zostały zaprezentowane efekty pracy uczniów i nauczycieli.

            Szkoła Podstawowa w Kosowie Lackim do kampanii przystąpiła po raz drugi. W projekcie uczestniczyli wszyscy uczniowie, funkcję koordynatora pełniły: p.Monika Denisiuk - Świstek oraz p. Anna Kryczka.

            Cel akcji był niezwykle szlachetny – chcieliśmy wyrazić szacunek i podziękowanie oraz złożyć życzenia żyjącym bohaterom Powstania Warszawskiego.

            Wychowawcy i nauczyciele prowadzili zajęcia poświęcone heroicznym wydarzeniom powstania oraz zadbali o sprawną realizację przedsięwzięć swoich podopiecznych. Uczniowie wykonywali „Kartki dla Powstańców”, pisali życzenia i wiersze, śpiewali piosenki, robili zdjęcia. Wszystko zostało udokumentowane, nagrane i wysłane do bohaterów Powstania Warszawskiego. W kampanię „BohaterOn - włącz historię!” zaangażowali się również rodzice.

            Ponadto w szkole odbył się konkurs. Były oceniane prace indywidualne i grupowe w kategoriach: kartka, wiersz, życzenia film, zdjęcie.

            Podczas uroczystego apelu pani dyrektor Agnieszka Ajdys wręczyła wyróżnionym uczestnikom dyplomy i atrakcyjne nagrody.

            Udział w kampanii „BohaterOn” stał się dla uczniów ważną lekcją historii i patriotyzmu oraz okazją do zaprezentowania swoich zdolności.

            Monika Denisiuk-Świstek, Anna Kryczka

          • Spotkanie naukowe

            07.02.2023

            W niedzielę, 05.02.2023r., uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Anny Kryczki i Agnieszki Winnickiej wzięli udział w spotkaniu naukowym „Kosów Lacki 1942 w 80. rocznicę likwidacji getta”. Konferencja odbyła się w MGOK-u Uczniowie mieli okazję wzbogacić swoją wiedzę na temat historii Kosowa Lackiego. Prelegenci przedstawili, m.in. tragiczne losy żydowskich mieszkańców Kosowa Lackiego w czasie II wojny światowej.

            Anna Kryczka i Agnieszka Winnicka

             

          • „ZIMOWE PTAKOLICZENIE Z NADBUŻAŃSKIM PARKIEM KRAJOBRAZOWYM”

            07.02.2023

            Dnia 26 stycznia 2023r., wspólnie z p. Januszem Kurem, pracownikiem Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego, uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Katarzyny Tomczuk wzięli udział w wydarzeniu edukacyjno-przyrodniczym „Zimowe ptakoliczenie z Nadbużańskim Parkiem Krajobrazowym” organizowanym przez Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych. Podczas warsztatów w terenie uczniowie klasy 4a mieli możliwość obserwacji gatunków ptaków zimujących, a dzięki ciekawym historiom opowiedzianym przez prowadzącego zajęcia mogli poznać ich biologię i przystosowania do środowiska. Chociaż podczas spaceru zaobserwowaliśmy kilka gatunków ptaków, niestety nie udało się nam zaobserwować bohaterki tegorocznego Zimowego ptakoliczenia - jemiołuszki.

            Po zakończeniu zajęć w terenie odbyło się spotkanie w klasie, podczas którego uczniowie wysłuchali prelekcji i obejrzeli prezentację pt.: „Zimujące gatunki ptaków w Nadbużańskim Parku Krajobrazowym”. Mieli też możliwość zadania kolejnych pytań prowadzącemu warsztaty. Na koniec spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe upominki.

            Katarzyna Tomczuk

          • Spotkania z ekologią – „DLA NASZEJ PLANETY”

            07.02.2023

            W grudniu uczennice z klasy 8b Karolina, Maja, Marysia i Patrycja pod opieką p. Katarzyny Tomczuk zorganizowały pokaz dotyczący przemyślanych zakupów dla uczniów klas I-III ze świetlicy. Spotkanie odbyło się ramach prowadzonej w tym roku szkolnym innowacji pt.: „DLA NASZEJ PLANETY”. Na początku uczestnicy zajęć wysłuchali piosenki o ekologii, a następnie organizatorki spotkania pokazały prezentację i przeprowadziły rozmowy o przemyślanych zakupach. Podczas rozmowy zadawały pytania dotyczące prezentacji, a następnie wyświetliły bajkę o ekologii. Dzieci bardzo chętnie odpowiadały na pytania i uczestniczyły w pokazie, zaskakując przy tym wszystkich swoją wiedzą. Na koniec dzieci otrzymały nagrody w postaci bezcukrowych lizaków w podziękowaniu za aktywne uczestnictwo w zajęciach.

            Katarzyna Tomczuk

          • Zajęcia z ekologii w klasie 1b

            07.02.2023

            Uczennice klasy 8c w pierwszym semestrze przeprowadziły zajęcia dla klasy 1b pt.: ,,Odpady, a nasza planeta". Były to kolejne już zajęcia prowadzone w ramach innowacji pedagogicznej ,,Dla naszej Planety".Pierwszoklasiści mieli za zadanie wykonać dowolną techniką plakat przedstawiający naszą Ziemię. Z wielkim entuzjazmem podzielili sie na 4 grupy i z uśmiechami na twarzach podjęli się pracy. Podzielili kartki na pół - na jednej połowie rysowali otaczający świat, który jest zanieczyszczony, a na drugiej świat taki, jaki chcieliby aby wyglądał bez odpadów. Każda grupa przedstawiła wizję planety według swojej koncepcji. Uczniowie zrobili bardzo kolorowe prace i widać było, że włożyli w nie dużo pracy. Pierwszoklasiści podczas zajęć dowiedzieli się, że nasza planeta niestety jest zanieczyszczona, ale poprzez codzienne działania można temu zapobiegać.

            Na koniec organizatorki zajęć podziękowały wychowawcy klasy p. Beacie Kostrzewskiej za pomoc w przeprowadzeniu zajęć, a następnie podarowały pierwszoklasistom słodkie podarunki. Klasie został też wręczony dyplom pamiątkowy.

            Organizatorkom i uczestnikom zajęć bardzo dziękujemy.

            Katarzyna Tomczuk